//
Despre noi

Acest site este o încercare de prezentare de ştiri sportive, aşa cum ar trebui să fie acestea. Fără înflorituri, fără declaraţii belicoase, fără femei dezbrăcate, fără „Vezi aici”. Doar sport. Orice sport.

23/10 Claudiu Keșeru a marcat trei goluri pentru Ludogoreț Razgrad care a învins acasă cu 4-0 pe Veliko Târnovo, în campionatul Bulgariei

23/10 Florentin Petre este noul antrenor al echipei Foresta Suceava, din Liga II

23/10 Gaz Metan Mediaș s-a despărțit de fundașul georgian Akaki Khubutia care venise la echipă în ianuarie 2017

22/10 PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă cu 1-0 în deplasare de Olympiacos Pireu, în campionatul Greciei

22/10 Francezul Jo-Wilfried Tsonga l-a învins cu 6-3, 7-5 pe argentinianul Diego Schwartzman, în finala turneului de la Anvers

22/10 Argentinianul Juan Martin del Potro l-a învins cu 6-4, 6-2 pe bulgarul Grigor Dimitrov, în finala turneului de la Stockholm

22/10 Kayserispor, echipă antrenată de Marius Șumudică, a învins acasă cu 2-1 pe Konyaspor, în campionatul Turciei

22/10 HC Zalău s-a calificat în turul trei al Cupei EHF la handbal feminin după victoria la general cu 60-50 în fața echipei turce Ankara BSK

22/10 Antwerp, echipă antrenată de Laszlo Boloni, a fost învinsă în deplasare cu 1-0 de FC Bruges, în campionatul Belgiei