Voluntari-Poli Iași 0-0. Ieșenii rămân neînvinși în noul sezon

FC Voluntari și Politehnica Iași au încheiat la egalitate, 0-0, într-un meci din etapa a patra a patra a Ligii I. Poli rămâne astfel neînvinsă în noul sezon și a încasat un singur gol în cele patru partide disputate. De cealaltă parte, FC Voluntari nu a câștigat vreun meci în acest sezon.

Căpățînă a avut prima mare ocazie de gol, șutul său din minutul 30 trecând razant cu transversala. În minutul 50, Gorobsov a șutat din lovitură liberă, puțin peste poartă. Bălan a ratat o mare ocazie în minutul 60, șutul său fiind parat de Mitrev. În minutul 85, Gabriel Deac a rămas singur cu Rusu care a ieșit în întâmpinare și a respins.

În clasament, Poli Iași se află pe locul 5, cu opt puncte, iar FC Voluntari ocupă locul 12, cu două puncte.

În etapa următoare, FC Voluntari înfruntă în deplasare pe FCSB, iar Poli Iași primește vizita lui Dinamo.

FC Voluntari – Politehnica Iași 0-0
Stadion: Anghel Iordănescu (Voluntari)
FC Voluntari: Mitrev – Ricardinho, Balaur, Armaş, Vlad – Căpăţînă, Gorobsov, Gheorghe – Costin (Deac 77), Papazoglou, Popadiuc (Benzar 72). Antrenor: Cristiano Bergodi.
Poli Iaşi: Rusu – Gallego, Frăsinescu, Diallo, Radu – Breeveld, Loshaj (Joao Teixeira 52) – Haţiegan (Platini 58), Passaglia (Carlone 78), Horşia – Bălan. Antrenor: Mihai Teja.
Cartonaşe galbene: Gorobsov 35, Ricardinho 89 / Loshaj 21.
Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad).