Steaua a pierdut la Brescia, în ultima etapă din grupele Ligii Campionilor la polo

Steaua București a fost învinsă în deplasare de AN Brescia din Italia, scor 13-9, în ultima etapă din Grupa A a Ligii Campionilor la polo pe apă.

Brescia a condus încă din startul meciului, la pauza mare scorul fiind 9-5. Diferența maximă a fost de șapte goluri, scor 13-6. Steaua a avut un final bun, reușind în sfertul al patrulea să mai reducă din deficit.

Jerko Marinici Kragici a fost cel mai bun marcator de la Steaua, cu patru goluri.

Steaua a încheiat grupa pe locul 7, cu șase puncte.

Brescia a ocupat locul 3, cu 29 de puncte, fiind între cele patru echipe care au promovat în sferturile de finală, alături de Pro Recco, tot din Italia, Barceloneta din Spania și Ferencvaros din Ungaria.