Los Angeles Clippers a învins pe Golden State Warriors, reușind o revenire record

Los Angeles Clippers a câștigat meciul al doilea al duelului cu Golden State Warriors, din primul tur al playoff-ului NBA, scor 135-131. Campioana Golden State a avut un avans de 31 de puncte în sfertul al treilea, dar Clippers a întors partida, înregistrând cea mai mare revenire din istoria playoff-ului.

Meciul a avut loc în Oakland, acasă la Warriors.

Lou Williams (36 de puncte) și Montrezl Harrell (25 de puncte) au fost cei mai buni marcatori de la echipa din Los Angeles.

De la Golden State, cele mai multe puncte, 29, au fost înscrise de Steph Curry.

Golden State a jucat aproape tot meciul fără pivotul DeMarcus Cousins, accidentat în primul sfert și incert pentru următoarele partide din serie.

Scorul la general este 1-1, după ce Golden State câștigase prima partidă cu 121-104.

Seria se mută pentru două meciuri în Los Angeles. Partida a treia are loc pe 18 aprilie.