CFR Cluj-FCSB 0-0. Status-quo în fruntea clasamentului Ligii I

CFR Cluj și FCSB au încheiat la egalitate, 0-0, într-un meci din etapa a cincea a playoff-ului Ligii I. Astfel, cele două echipe rămân pe primele două poziții în clasament, separate în continuare de trei puncte. Pentru CFR, este al doilea 0-0 la rând, după cel de la Craiova, iar pentru FCSB este primul meci din playoff în care nu marchează.

Singura fază notabilă a primei reprize a avut loc în prelungiri, Vinicius reluând cu capul după un corner, dar Bălgrădean fiind salvat de bara din stânga sa. CFR a mai avut o bară, în minutul 85, la șutul lui Moutinho din afara careului.

În clasament, CFR Cluj este lider, cu 38 de puncte, iar FCSB ocupă locul doi, cu 35 de puncte.

În etapa următoare, CFR Cluj înfruntă în deplasare pe Sepsi, iar FCSB joacă tot în deplasare, cu Viitorul.

CFR Cluj – FCSB 0-0
Stadion: Dr.Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca)
CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Culio (Moutinho 71), Bordeianu, Djokovici (Hoban 90) – Omrani, Bud (Costache 61), Deac. Antrenor: Dan Petrescu.
FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planici, Cristea, Junior Morais – Filip, Teixeira (Nedelcu 90) – Man, Tănase, Coman (Moruţan 70) – Gnohéré (Hora 76). Antrenor: Mihai Teja.
Cartonaşe galbene: Djokovici 52, Camora 56 / Cristea 27, Filip 81, Morais 87, Tănase 90+3.
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei).