Concordia-Hermannstadt 2-2. Ilfovenii rămân pe ultima poziție a clasamentului

Concordia Chiajna și FC Hermannstadt au încheiat la egalitate, 2-2, într-un meci din etapa a doua a playout-ului Ligii I. Toate cele patru goluri au fost marcate în primele 18 minute ale partidei. Concordia a bifat a doua remiză consecutivă în playout, însă rămâne în coada ierarhiei.

Congolezul Juvhel Tsoumou a adus pe oaspeți în avantaj, în minutul 4, cu al cincilea său gol din acest sezon. Iar opt minute mai târziu Filip Jazvici a dublat avantajul sibienilor, marcând pentru a doua oară în actuala stagiune. Argentinianul Nicolas Gorobsov a redus din diferență, din pasa lui Bawab, marcând pentru prima dată din august încoace. Iar Thaer Bawab a egalat din pasa lui Marius Alexe. Iordanianul nu mai marcase în Liga I din decembrie 2017.

În clasament, Hermannstadt se află pe locul 11, cu 17 puncte. Concordia este pe locul 14, cu 11 puncte.

În etapa viitoare, Concordia joacă acasă cu FC Voluntari, iar Hermannstadt întâlnește în deplasare pe Dinamo.

Concordia Chiajna – FC Hermannstadt 2-2 (2-2)
Stadion: Concordia (Chiajna)
Goluri: Gorobsov 16, Bawab 18 / Tsoumou 4, Jazvici 12
Concordia Chiajna: Rîmniceanu – Joao Meira, Marc, Cadamuro, Fota – Grădinaru (Bărboianu 46), Gorobsov, Ropotan (Albu 71), Bawab – Moussa, Alexe (Iloki 85). Antrenor: Adrian Falub.
Hermannstadt: Niga – Serediuc, Stoica, Mijuskovici, Pîrvulescu, Tătar – Petrescu (Popovici 89), Măţel, Offenbacher (Dumitriu 65) – Tsoumou, Jazvici (Blănaru 79). Antrenor: Vasile Miriuţă.
Cartonaşe galbene: Cadamuro 24, Alexe 51, Ropotan 54 / Pîrvulescu 30, Offenbacher 50, Stoica 57.
Arbitru: Robert Dumitru (Brașov).