FC Voluntari și FCSB au încheiat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din etapa a 26-a a Ligii I, ultima a sezonului regulat. Este a treia remiză la rând în deplasare pentru FCSB, toate fiind înregistrate pe terenul ultimelor clasate în campionat (anterior Dunărea Călărași și Concordia) și toate de la venirea lui Mihai Teja ca antrenor. FCSB are doar patru victorii în opt meciuri jucate cu FC Voluntari în Liga I.

Filip a fost aproape de deschiderea scorului în minutul 8, șutul său fiind însă respins în corner de Vâtcă. În minutul 13, Florin Tănase este faultat în careu și tot el transformă penaltiul acordat, marcând a opta oară în acest sezon. Însă gazdele egalează în minutul 28 prin Igor Armaș, fundașul moldovean reluând în poartă cu capul o centrare a lui Vlad. Este al doilea gol stagional al lui Armaș. FCSB l-a pierdut apoi pe Pintilii, accidentat în minutul 37 și înlocuit cu Stoian. Iar în prelungirile primei reprize, Mihai Căpățînă a primit o pasă de la Tudorie, a rămas singur cu Bălgrădean și a marcat cu un șut pe jos. Căpățînă are trei goluri în acest sezon.

FCSB a egalat la trei minute după pauză, prin Ioan Hora, din pasa lui Gnohéré. Hora a înscris patru goluri în patru meciuri pentru roș-albaștri. În minutul 55, Moruțan a șutat de la distanță, puțin peste poartă. De cealaltă parte, Bălgrădean a respins în minutul 61 șutul lui Gadze. Patru minute mai târziu, Laïdouni scapă singur cu Bălgrădean care respinge șutul francezului. FCSB a rămas în inferioritate numerică în minutul 81, când Filipe Teixeira a văzut al doilea galben din meci. iar în prelungiri și Gabriel Deac a fost eliminat, tot pentru două cartonașe galbene.

În clasament, FCSB se află pe locul 2, cu 49 de puncte, iar FC Voluntari este pe 13, cu 21 de puncte.

FC Voluntari – FCSB 2-2 (2-1)
Stadion: Anghel Iordănescu (Voluntari)
Goluri: Armaș 28, Căpățînă 45+1 / Tănase 14-penalti, Hora 48
FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Balaur, Armaş, Vlad – Căpăţînă, Răuţă – Gheorghe (Deac 78), Laïdouni, Gadze – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi.
FCSB: Bălgrădean – Benzar, Nedelcu, Filip, Stan – Pintilii (Stoian 27), Teixeira – Roman (Moruţan 46), Matei (Gnohéré 46), Tănase – Hora. Antrenor: Mihai Teja.
Cartonașe galbene: Răuță 25, Gadze 50, Vlad 76, Laïdouni 76, Deac 90+2, 90+3 / Teixeira 27, 81.
Cartonașe roșii: Deac 90+3 / Teixeira 81.
Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova).