CSM București a suferit al treilea eșec la rând în grupele Ligii Campioanelor

CSM București a fost învinsă în deplasare de echipa rusă Dinamo Moscova, scor 3-1, în etapa a patra din Grupa E a Ligii Campioanelor la volei.

Este a treia înfrângere la rând pentru campioana României care începuse grupa cu un succes, în deplasare, contra formației poloneze Chemik Police. Au urmat apoi eșecuri acasă cu Dinamo, scor 3-0, și în deplasare cu Fenerbahce, tot 3-0.

În meciul de la Moscova, Dinamo a câștigat primele două seturi cu 25-18 și 25-20. CSMB s-a impus cu 25-14 în setul trei, dar echipa rusă și-a adjudecat setul patru cu 25-15. Meciul a durat 96 de minute.

În etapa viitoare, CSM Bucureşti va juca pe teren propriu, pe 20 februarie, cu Chemik Police.

În clasamentul grupei, conduce Fenerbahce, cu 12 puncte, urmată de Dinamo cu opt puncte și CSMB cu trei puncte. Chemik este ultima, cu un punct. Prima clasată merge în sferturi de finală, iar de pe locul doi promovează mai departe doar trei dintre cele cinci clasate.