Măgura Cisnădie a suferit a treia înfrângere din tot atâtea meciuri în grupele Cupei EHF

Măgura Cisnădie a fost învinsă acasă de Storhamar, scor 26-18, în etapa a treia din Grupa A, în Cupa EHF la handbal feminin. Este a treia înfrângere din tot atâtea meciuri jucate în grupă de echipa sibiană.

Formația norvegiană a condus cu 10-7 la pauză și s-a desprins în repriza secundă.

Ada Moldovan a marcat șase goluri pentru Măgura, iar Malene Aambakk a înscris tot de șase ori pentru Storhamar.

În etapa viitoare, pe 26 ianuarie, este programat meciul retur dintre cele două formații.

În clasamentul grupei, conduce echipa daneză Esbjerg, cu cinci puncte, urmată de Bietigheim din Germania, cu patru puncte, și Storhamar, cu trei puncte. Măgura este ultima, fără vreun punct. Primele două clasate merg în faza eliminatorie.