Polo pe apă

Steaua a fost zdrobită de Dinamo Moscova în Liga Campionilor la polo

Steaua București a fost învinsă în deplasare de Dinamo Moscova cu 16-4, în etapa a șasea din Grupa A în Liga Campionilor la polo pe apă.

După un prim sfert echilibrat, încheiat la egalitate, 1-1, rușii s-au desprins în sfertul secund, iar la pauza mare conduceau cu 8-2. Același scor a fost înregistrat și în a doua jumătate a meciului, cu Steaua marcând câte un gol pe sfert. Dinamo a înscris trei goluri în sfertul trei și alte cinci în ultimele opt minute.

În clasamentul grupei, Dinamo Moscova se află pe locul 5, cu 6 puncte, iar Steaua este pe 7, cu 3 puncte.

Primele patru clasate promovează în faza următoare a competiției.

În etapa a șaptea, Steaua înfruntă în deplasare pe Barceloneta din Spania, ocupanta locului doi în grupă. Meciul este programat pe 23 ianuarie.