Volei

CSM București a fost învinsă acasă de Dinamo Moscova, în grupele Ligii Campioanelor

CSM București a pierdut a doua partidă jucată în Grupa E din Liga Campioanelor la volei, fiind învinsă pe teren propriu de Dinamo Moscova. În prima rundă, CSM București trecuse în deplasare de Chemik Police din Polonia, iar Dinamo pierduse acasă cu Fenerbahce Istanbul.

În meciul de la București, Dinamo a condus în permanență în primul set, adjudecat cu 25-21. În setul secund, CSM a condus în mare parte, dar Dinamo a revenit pe final, impunându-se cu 29-27. CSM a avut o minge de set la 25-24. În setul trei, CSM a avut trei mingi de set, la 24-23, 26-25 și 27-26, dar de fiecare dată echipa rusă a egalat, apoi s-a impus cu 29-27. Astfel, scorul general a fost 3-0 pentru Dinamo.

Meciul a durat 88 de minute.

În celălalt meci al grupei, Fenerbahce a trecut acasă cu 3-0 de Chemik Police.

În clasamentul grupei, Fenerbahce are șase puncte și ocupă primul loc. Urmează Dinamo și CSMB, cu câte trei puncte.

În etapa viitoare, pe 23 ianuarie, campioana României înfruntă în deplasare pe Fenerbahce.