Dinamo-Gaz Metan 1-1. Dinamoviștii au egalat la ultima fază a meciului

Dinamo București și Gaz Metan Mediaș au încheiat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii I.

Gaz Metan a condus la București după golul marcat de Trif, în minutul 77. Dinamo a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Mihai Popescu, din minutul 87, dar a egalat prin Diogo Salomao în al patrulea minut suplimentar.

În clasament, Dinamo a urcat pe locul 8, cu 18 puncte, iar Gaz Metan se află pe locul 5, cu 26 de puncte.

În etapa viitoare, Dinamo înfruntă în deplasare pe Viitorul, iar Gaz Metan joacă tot pe teren străin, cu FCSB.

Dinamo București – Gaz Metan Mediaș 1-1 (0-0)
Stadion: Dinamo (București)
Goluri: Salomao 90+4 / Trif 77
Dinamo: Penedo – Sorescu, Popescu, Katsikas, Popovici – Cooper, Ait-Atmane – Hanca (Zenke 61), Moldoveanu (Montini 46), Salomao – Popa. Antrenor: Mircea Rednic.
Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Crețu, Pereira, Constantin, Bușu – Fofana, Luis Aurelio – Olaru (Trif 72), Ivanov (Romeo 78), Ely Fernandes (Chamed 63) – Fortes. Antrenor: Mihai Teja.
Cartonașe galbene: Ait-Atmane 45, Popescu 55, 87, Salomao 84 / Fofana 89, Fortes 90+3.
Cartonaș roșu: Popescu 87.
Arbitru: Iulian Călin (Pitești).