Concordia-Gaz Metan 0-0. Ambele echipe înregistrează a doua remiză albă la rând

Concordia Chiajna și Gaz Metan Mediaș au încheiat la egalitate, 0-0, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii I, prima din returul sezonului regulat. În runda precedentă, ambele formații remizaseră de asemenea 0-0, Concordia cu Dinamo, iar Gaz Metan cu Dunărea Călărași.

Gaz Metan a dominat partida, dar Greab a avut câteva intervenții excelente. În minutul 51, portarul Concordiei a respins șutul lui Ivanov. Apoi în minutul 62, Greab a blocat și lovitura de cap a lui Ely Fernandes.

În clasament, Gaz Metan se află pe locul 5, cu 22 de puncte. Concordia ocupă locul 9, cu 16 puncte.

În etapa următoare, Concordia înfruntă în deplasare pe Viitorul, iar Gaz Metan joacă acasă cu FC Voluntari.

Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaș 0-0
Stadion: Concordia (Chiajna)
Concordia Chiajna: Greab – Albu, Leca, Marc, Fota – Gorobsov, Prepeliță – Grădinaru (Ivanovici 78), Deaconu, Măzărache (Bawab 60) – Guessan (Batin 45). Antrenor: Dorinel Munteanu.
Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Romeo, Cristea, Constantin, Bușu – Fofana, Luis Aurelio – Olaru, Ivanov (Stancu 90+3), Chamed (Trif 86) – Ely Fernandes. Antrenor: Mihai Teja.
Cartonașe galbene: Marc 59, Grădinaru 74.
Arbitru: George Rădulescu (București).