CSM București a fost învinsă acasă de Vipers Kristiansand, în grupele Ligii Campioanelor

CSM București a suferit al doilea eșec din acest sezon al Ligii Campioanelor la handbal, primul pe teren propriu. În sala Dinamo din capitală, CSM București a fost învinsă de echipa norvegiană Vipers Kristiansand, cu scorul de 31-26.

CSM a condus în startul meciului cu 5-3, dar Vipers a marcat opt goluri în următoarele minute, desprinzându-se la 11-6. La pauză, scorul era 16-11 pentru echipa vizitatoare. În repriza secundă, CSM a reușit doar să reducă în câteva rânduri diferența la trei goluri.

Cristina Neagu și Jovanka Radicevic au marcat câte opt goluri pentru campioana României.

În clasamentul Grupei D, Ferencvaros ocupă primul loc, cu șase puncte. Urmează CSM București cu patru puncte, iar Vipers și Bietigheim din Germania au câte trei puncte.

În următoarea etapă, pe 11 noiembrie, CSM București înfruntă în deplasare pe Ferencvaros.