Polo pe apă

Steaua a fost învinsă acasă de Ferencvaros, în prima etapă din grupele Ligii Campionilor

Steaua București a suferit un nou eșec în faza grupelor Ligii Campionilor. Deținătoarea titlului în Superliga României a fost învinsă în propriul bazin de Ferencvaros Budapesta din Ungaria.

Steaua a condus cu 3-1 după primul sfert și cu 3-2 la pauza mare, dar maghiarii au dominat clar sfertul trei, în care au marcat de trei ori, fără să primească vreun gol. La final, Ferencvaros s-a impus cu 9-6.

Denes Varga a fost jucătorul meciului, cu patru goluri marcate pentru maghiari. Pentru Steaua, au înscris Jerko Marinici-Kragici, Mihnea Chioveanu, Andrei Prioteasa, Marios Kapotsis, Istvan Szabo și Andrei Ghiban.

În prima etapă din Grupa A, Steaua a fost învinsă acasă de Brescia cu 8-5.

În etapa a treia, pe 20 noiembrie, Steaua înfruntă în deplasare pe ZF Eger din Ungaria.

Din Grupa A fac parte opt echipe, doar primele trei mergând mai departe. Steaua este deocamdată pe locul 5.