FC Botoșani-Sepsi 0-0. Botoșănenii au patru meciuri la rând fără victorie

FC Botoșani și Sepsi Sfântu Gheorghe au încheiat la egalitate, 0-0, într-un meci din etapa a șasea din Liga I. FC Botoșani rămâne astfel cu o singură victorie în acest sezon și are patru meciuri la rând fără succes. De cealaltă parte, Sepsi obține al doilea punct în deplasare în acest sezon, după remiza de pe terenul Astrei.

Prima ocazie de gol a meciului a aparținut gazdelor, șutul lui Ongenda din minutul 30 fiind respins de Niczuly. Cinci minute mai târziu, la cealaltă poartă, Pap a respins în corner lovitura de cap a lui Simonovski. În startul părții secunde, Burcă a avut o bară, la o lovitură cu capul după un corner executat de Ongenda.

Sepsi este pe locul șase în clasament, cu opt puncte. FC Botoșani ocupă locul opt, cu șapte puncte.

În etapa următoare, FC Botoșani înfruntă în deplasare pe FCSB, iar Sepsi joacă pe teren propriu cu Dunărea Călărași.

FC Botoșani – Sepsi Sf.Gheorghe 0-0