Voluntari-Gaz Metan 1-1. Scorul final a fost stabilit în primele 20 de minute

FC Voluntari și Gaz Metan Mediaș au încheiat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a doua a Ligii I. Ambele goluri au fost marcate în primele 20 de minute.

Doi francezi au contribuit la golul ilfovenilor, venit în minutul 3. Laïdouni a pasat, iar Abdelhak Belahmeur a marcat, la debutul pentru FC Voluntari. În minutul 18, Olaru i-a trimis lui Carlos Fortes și portughezul ajuns în această vară în Liga I a restabilit egalitatea, marcând al doilea său gol pentru Gaz Metan, după cel din prima etapă, contra Concordiei.

Gaz Metan a urcat pe locul 3 în clasament, cu patru puncte. FC Voluntari ocupă locul 12, cu un punct.

În etapa următoare, FC Voluntari înfruntă în deplasare pe Viitorul, iar Gaz Metan primește vizita lui Dinamo.

FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1-1 (1-1)
Goluri: Belahmeur 3 / Fortes 18
Cartonașe galbene: Ciucur 49, Belahmeur 90+1 / Cristea 45+3
FC Voluntari: Drăghia – Ricardinho, Artabe, Walace, Vlad – Laïdouni, Sesar (Răuță 56) – Căpățînă, Belahmeur, Ciucur (Malfleury 75) – Tudorie (Szijj 65). Antrenor: Daniel Oprița.
Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Crețu, Constantin, Diallo, Bușu – Chamed (Caiado 71), Cristea, Fofana – Olaru, Fortes (Buziuc 73), Romeo (Fernandes 46). Antrenor: Mihai Teja.
Arbitru: Horia Mladinovici (București).